Parodontologie

Domů Naše
služby
Zubní
implantologie
Čelistní
kloub
Stomatochirurgie Dentální
hygiena
Zubní
laboratoř
Péče
o zuby

Parodontologie je stomatologický obor zabývající se prevencí a léčbou onemocnění závěsného aparátu zubu, nejčastěji zánětu dásníparodontitidy.

 

Parodontologie

 

 

Parodontitis, lidově parodontóza, je infekční onemocnění, jehož příčinou jsou bakterie v zubním plaku a zubním kameni, tedy nedostatečná ústní hygiena. Vznik parodontitidy mohou zhoršovat rizikové faktory jako je kouření, stres, cukrovka a jiná onemocnění. Parodontóza bez vhodné léčby může vést až ke ztrátě zubu.

Příznakem jsou krvácející dásně, zápach z úst, odhalené krčky i kořeny zubů.

 
 
 

Proces léčby

Léčba parodontózy vyžaduje komplexní přístupspolupráci parodontologa s dentální hygienistkou. Na základě důkladného vyšetření se zvolí terapie. Poté vám hygienistka odstraní povlak okolo zubů a zubní kámen. Další léčba se poté volí vzhledem ke stavu parodontu a míře jeho destrukce.

U nás provádíme komplexní parodontologickou péči zahrnující konzervativní i chirurgickou léčbu parodontitidy, preventivní, terapeutické a estetické výkony na parodontu.

Onemocnění parodontitidou vzniká na základě nedokonalé nebo zanedbané ústní hygieny. Nejtěžší na mé práci není odstranit následky parodontózy, ale přimět pacienta ke správnému čištění zubů a k pravidelné návštěvy u dentální hygienistky.

MDDr. Kristina Vernerová
vedoucí lékařka se specializací na parodontologii

Objednejte se

Objednat se můžete každý pracovní den od 7:00 do 18:00.

telefonicky na čísle 14 111
e-mailem na zubni@akeso-poliklinika.cz
osobně na  recepci AKESO POLIKLINIKY v Praze

AKESO POLIKLINIKA

Bucharova 1281/2
158 00 Praha 13 - Nové Butovice
akeso-poliklinika.cz
Objednávkový formulář
Bucharova 1281/2, Praha 13-Stodůlky