Poradna pro čelistní kloub

Domů Naše
služby
Parodontologie Zubní
implantologie
Stomatochirurgie Dentální
hygiena
Zubní
laboratoř
Péče
o zuby

Čelistní kloub, známý také jako temporomandibulární kloub (TMK), je kloub, který spojuje dolní čelist s lebkou. Hraje důležitou roli při mluvení, příjmu potravy a přispívá k mimice.

 

Na bolest najdeme léčbu

Nejčastěji se problémy s čelistním kloubem projevují bolestí, praskáním, lupáním, přeskakováním nebo obtížným až zablokovaným otevíráním úst. Těmito obtížemi trpí 15-20 % lidí.

Onemocnění čelistního kloubu se dělí do dvou hlavních skupin: artrogennní, kdy jsou postiženy struktury kloubu, a myogenní, kdy jsou postiženy žvýkací svaly.

 
 

Proces léčby

Na některé problémy stačí analgetika, termoterapie, fyzioterapie, rehabilitace, program domácího cvičení nebo užití nákusné dlahy. Pokud nechirurgické metody nepomohou, zvážíme případný chirurgický zákrok.

Na základě důkladného vstupního vyšetření navrhneme odpovídající léčbu pod vedením předního odborníka a maxilofaciálního chirurga MUDr. et MUDr. Vladimíra Machoně.

Čelistní klouby jsou sice malé, ale patří mezi nejzatíženější klouby lidského těla. Díky nim otvíráme a zavíráme pusu, takže se bez nich neobejdeme při mluvení, příjmu potravy, ale ovlivňují i naši mimiku. Jsem šťastný, že díky moderním přístrojům můžu pacientovi navrátit úsměv bez bolesti.

MUDr. et MUDr. Vladimír Machoň
maxilofaciální chirurg se specializací v oblasti onemocnění čelistního kloubu a stomatochirurgie

Objednejte se

Objednat se můžete každý pracovní den od 7:00 do 18:00.

telefonicky na čísle 14 111
e-mailem na zubni@akeso-poliklinika.cz
osobně na  recepci AKESO POLIKLINIKY v Praze

AKESO POLIKLINIKA

Bucharova 1281/2
158 00 Praha 13 - Nové Butovice
akeso-poliklinika.cz
Objednávkový formulář
Bucharova 1281/2, Praha 13-Stodůlky